Kanada’ya Hızlı Giriş

2015 yılında, Kanada dünyadaki bağımsız bireylerin yanı sıra ailelerin de birkaç ay içinde ülkeye göç etmelerini sağlayan ve yasal olarak kalıcı sakinler haline gelmelerine imkan sağlayan Hızlı Giriş Programını uygulamaya koydu.  Bu süreç tamamen elektronik olup Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık Kurumu tarafından yönetilmektedir. Başvuranların beceri ve deneyimleri gibi faktörlere dayalı olarak başvurular gözden geçirilmekte ve onaylanmaktadır. Kanada, Hızlı Giriş programı sayesinde, ülkedeki yetenekli işgücünün büyümesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. 

Kanada’ya Hızlı Giriş Süreci Nedir? 

Hızlı Giriş başvuru sürecinin tamamına online olarak kolayca erişilebilir. Kanada Hükümeti programı uygulamaları yönetmek için kullanmaktadır. Başvuru sürecine başlamak için önce Hızlı Giriş programlarından birine uygun olup olmadığınızı belirlemeniz gerekir. Hızlı Giriş olarak adlandırılan sınıflandırma içinde üç ekonomi temelli göç programı bulunmaktadır. Bunlar şunları içermektedir; 

  • Federal yetenekli işçi programı
  • Federal yetenekli ticaret programı
  • Kanadalı deneyim sınıfı 

Bu programlardan herhangi birine katılmaya hak kazanmak için, aşağıda sizinle ilgili olan belirli gereksinimleri yerine getirmeniz gerekir: 

  • Dil becerileri
  • İş deneyiminin tipi ve  düzeyi
  • İş deneyimi miktarı
  • İş teklifi
  • Eğitim düzeyi 

Hızlı Giriş programlarından birine uygun olduğunuzu belirledikten sonra, gerekli belgeleri toplamanız gerekecektir. Gerekli belgeler, başvurduğunuz programa bağlı olarak değişecektir. Tüm programlar için pasaport veya seyahat belgesine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir eğitim bilgileri değerlendirme raporu, il adaylığı, Kanadalı bir işverenden gelen yazılı bir iş teklifi ve daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. 

Başvurunuz tamamlandıktan sonra, kendiniz hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan profilinizi gönderebilirsiniz. Profilinizin tamamlanması, sizi kabul gören aday havuzuna sokacaktır. Hızlı Giriş havuzunda bulunmak, Kanada’nın İş veri Bankası ile bir İş Eşleştirme hesabı oluşturmanıza olanak sağlar. Bu, ülkede iş bulmak için kullanılacak bir araçtır. Kendinizi Kanadalı işverenlere tanıtmak için özel sektör iş kurullarından yararlanmak da yararlı olabilir. Bu iş kurulları, iş ilanı veren ve size iş aramanız için araçlar sağlayan online hizmetlerdir. 

İşlem tamamlandıktan sonra daimi yerleşim başvurusu için bir davetiye alacaksınız. Davet edilmeniz durumunda, 60 gün içerisinde daimi yerleşim başvurusunda bulunmanız gerekir.

New Jersey Göçmenlik Avukatları, Kanada’nın Hızlı Giriş İşleminde Size Yardımcı Oluyor.

Kuzeydeki komşularımız, kapılarını ilerici bir şekilde dünyaya açtılar. Hızlı Giriş Süreci, göç sürecini, sizin ve ailenizin daha önce hiç olmadığı gibi kısa bir süre içinde Kanada’da kalıcı bir yerleşim yeri kurmasını sağlayacak şekilde düzenlemektedir. Yabancı bir ülkenin sisteminde gezinmek zor olabilir. Kanada’nın Hızlı Giriş programlarının gereksinimleri çok özeldir ve başvurunuzun onaylanması için adım adım işlemin tam olarak takip edilmesi gerekir. Nachman, Phulwani, Zimovcak Hukuk Grubu, P.C.’deki Kanadalı göçmenlik avukatları, Kanada’ya göç etmek isteyen müşterileri için mükemmel hukuk danışmanlığı sağlıyor. Sürecin her adımında sizinle b