Turk Haber Guncellemeri 

  Bizimle Iletişime Geçi 

NPZ Hukuk Bürosu,  Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada göçmenlik hukuku konularında  uzmanlaşmıştır. NPZ, Fortune 100 şirketlerinden tek kişilik tüm şirketlere, kurumsal ve ticari göçmenlik hukuku alanında hizmetler vermektedir. Bunun yanısıra, bireysel ve aile temelli göçmenlik konularıyla ilgili hizmetler de sunmaktadır.

NPZ ekibi, müşterilerinin ihtiyaçları hususunda hassas olup, süreç boyunca nasıl rahat edebilecekleri konusunda onlara eşsiz bir rehberlik sunmaktadır.

Ekibimiz, göçmen olmayan vizeler (H-1B, L-1, O-1, R-1, U Vizesi, E Vizesi, vb.) ve göçmen vizeler (Kalıcı Oturum izni veya Green Card, PERM, NIW, vb.) için güvence verip aynı zamanda konsolosluk süreci, feragat ve sınırdışı edilmeyle karşı karşıya olan kişilerin savunulması konularında hizmet vermektedir.

Firmamız, İstihdam Uygunluk Doğrulaması, İşveren Yaptırımları ve E-Doğrulama Uygunluğu, Sosyal Güvenlik Uyumsuzluğu ve ICE`nin IMAGE Programı ve İşverenler İçin Ayrımcılıktan kaçınmanın en iyi uygulamaları konularında da eğitim programları sunmaktadır.

Ofislerimiz New Jersey ve New York’ta olup firmamızın Hindistan şubesi de bulunmaktadır.

YENİ DÜZENLEMELER EB-5  YATIRIMCI VİZE GREEN CARD PROGRAMINDA KAYDA DEĞER DEĞİŞİKLİKLER GETİRİYOR.

24 Temmuz 2019 tarihinde USCIS tarafından yayınlanan son düzenleme EB-5 göçmen yatırımcı programında kayda değer değişiklikler yapacak. Değişiklikler 21 Kasım 2019 tarihinde yürürlüğe girecek. Bu düzenleme, bu programda 1993 tarihinden beri yapılan ilk kayda değer değişiklik. Bu değişikliklerden bazıları şunları içeriyor:

Asgari yatırım miktarı 1 milyon dolardan 1,8 milyor dolara çıkarılıyor. Bu rakam her 5 yılda bir enflasyon oranına göre otomatik olarak ayarlanıyor.
Eyaletlerin politik ya da coğrafi olarak belirli alt bölümleri belirleme kabiliyetleri iptal edilerek yüksek işsizlik oranları rapor edilen bölgelerde, bu çeşit tanımlamaları yapma işi İçişleri Bakanlığı’na (DHS) bırakılarak,  buna yönelik yönelik yeni TEA tanımlamaları oluşturuluyor.
Yasal olarak kalıcı ikamet eden bazı türev aile üyeleri hakkında önceki USCIS prosedürlerine ilişkin açıklamalar yapılıyor. Bunların kalıcı ikametleri konusundaki koşulları kaldırmak için bağımsız olarak dava açması/dosya hazırlaması gerektiği belirtiliyor.
Daha önce bir EB-5 göçmen dilekçesi onaylanan başvuru sahiplerine öncelik tarihi korunarak daha fazla esneklik sunuluyor
EB-5 Göçmen Yatırımcı Programı, Birleşik Devletlerde yasal kalıcı ikametgahı bulunan bir bireye, Amerika kaynaklı bir iş veya ticari işletmeye gerekli yatırımı yaparsa ve yasal nitelikli Amerikan işçileri için 10 kalıcı tam zamanlı iş yaratır veya hatta korursa, Birleşik Devletler’de koşullu yasal ikametgah için başvuruda bulunma imkanı sağlıyor.


Sami Karahan

Sami Karahan, İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra (1985) aynı üniversitede master (1987) ve doktora (1991) yaptı. Selçuk Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde Profesör/Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak çalıştı. Zaman zaman Özel Hukuk Bölüm Başkanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Master tezi “Marka Modelleri”, doktora tezi “Anonim Şirketlerde İmtiyazlı Paylar*, doçentilk tezi “Anonim Şirketlerde Tasfiye” ve profesörlük takdim tezi “Markalarda Hükümsüzlük Davaları” hakkındadır. Bunlar dışında da yayınlanmış birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

Araştırma ve inceleme yapmak üzere muhtelif tarihlerde Almanya’da bulundu. 1998 yılında Karahan Hukuk Ofisini kurdu. İstanbul, Ankara ve Konya’da şubeleri bulunan bu ofiste 100’ün üzerinde avukat ve yardımcı eleman görev yapmaktaydı. Türk mahkemelerinde uzun yıllar bilirkişi olarak da görev yaptı ve ticari uyuşmazlıklara ilişkin binlerce rapor hazırladı.

olumsuz politik iklim nedeniyle Mayıs 2016’da Türkiye’den ayrıldı. Haziran 2016’dan itibaren New Jersey/Amerika’da yaşamakta ve Aralık 2017’den itibaren NPZ Hukuk Ofisinde Yasal Danışman olarak görev yapmaktadır.

Uzmanlık alanları, önceleri fikri mülkiyet hukuku ve ticaret hukuku iken, Amerika’ya yerleştikten sonra, insan hakları ve göçmenlik hukuku alanlarında da çalışmaya başladı.