Make a Payment 
<a href="https://secure.blueoctane.net/forms/E8TLX753GRBB">Click Here To Load This Formexperts.com Form</a>
Share

NPZ Immigration Law Blog

Wednesday, December 21, 2016

GİTMEDEN ÖNCE ÖĞRENİN


Bu mevsim mutlu olma mevsimi fakat aynı zamanda uluslararası seyahatlerin de trajik sonuçlarla karşılaşacağı bir mevsim. Bu tatil süresince bir çok yabancı uyruklu insan Birlesik Devletler dışında seyahate çıkacak. Tatil Aralik sonunda başlayıp Ocak ortasina kadar surucek. Tabiki bazıları Gümrük ve Sınır Koruma ile vakit geçirmek zorunda kalıcak. Diğerleri için ise kendi ülkelerinde Birleşik Devletler Konsolosluk ofisini ziyaret etmeleri gerekicek.

NPZ Hukuk grubu olarak şimdiye kadar uluslararası seyahatler ve vize araştırması yapan insanlara yardımcı olmak için Youtube sayfamıza bir çok video koyduk. Bu videoları seyahat etmeyi düşünen herkes için tavsiye ediyoruz. Eğer bu videolar için vaktiniz yoksa bizim size Birleşik Devletlere seyahalerde ve dönüşlerde sorun yaşamamanız için söyleyeceğimiz bir kaç küçük ipuçları var.

İlk ve en önemlisi, herkes seyahat etmek için yeterli şeylere sahip değil. Birleşik Devletler ve Kanada göçmenlik ve seyahat politikalarını değiştirirken çok da fazla ön bilgi vermiyorlar. NPZ Law grubu olarak biz Birleşik Devletlere gelmeden önce yetkili bir göçmenlik uzmanından sizin durumunuzu kontrol etmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü sizin durumunuzla internette okuduğunuz herhangi bir insanın durumu aynı olmayabilir. Her bir durum kendi içerisinde özel şart ve koşullar içerebilir.

Birleşik Devletlere seyahat ederken veya tekrardan ülkeye giriş yapmak için bir kaç belgeye ihtiyaç var. En önemlisi bu belgelerden sizinle seyahat edicek insanlarında sahip olması gerektiğini unutmayın. Gerekli olan belgeler şu şekilde:

• Geçerli pasaport ( Birleşik Devletlerden ayrılma tarihinden sonra en az 6 ay süreli)
• Geçerli vize (gerekli durumlarda)
• Original I-797 formu, onay formu (geçici olarak Birleşik Devletlerde bulunan insanlar için geçerlidir. Bazı durumlarda kopyası kabul edilebilir).
• Geçerli şartlı tahliye belgesi ( statüleri askıda olan insanlar için ) ya da geçerli ( H-1B/H-4 or L-1/L-2 visa) ( bu belgenin ülkeye girişinizden önce yanınızda olduğundan emin olun )
• Geçerli daimi ikame kartı (Green Card) ( bu belgenin ülkeye girişinizden önce yanınızda olduğundan emin olun )

Daha önce Youtube videolarında söylediğimiz gibi Gümrük ve Sınır Güvenliği yeni I-94 Formu yayınladı. Kağıt olarak kullanılan I-94 artık kullanılır değil. Bunun yerine Gümrük ve Sınır Güvenliği pasaportlar için bir damga kullanıyor. Her yolcu bu I-94 formunu print etmeli (geliş/gidiş tarihleri). Bunu gerçekleştirmek için Gümrük ve Sınır Güvenliği sitesine girip kayıt olmanız gerekmekte. http://www.cbp.gov/I94.

I-94 formunu her seyahatinizden önce print etmenizi tavsiye ediyoruz. Ülkeden ayrılmadan önceki girişiniz en son aktif olan I-94 formunuz olucaktır. Bu nedenle, eğer ayrılmadan önce print etmediyseniz, I-94 elde etmenizin tek yolu elektronik yoldan olucaktır. Elektronik yoldan başvurunun en büyük problemi işlemlerin çok uzun sürmesi.

Eğer göçmenlik avukatınızla iletişim halindeyseniz ve ülkenizde veya herhangi bir ülkede bir vizeye başvurmanız gerektiğinin farkındaysanız aşağıdaki bilgiler işinize yarayabilir.

• Göçmen olmayan randevularında tatil sürelerinde gecikmeler yaşanabiliyor. http://travel.state.gov sitesini kontrol edebilirsiniz.
• 14-79 yaşları arasında başvuran kişiler bire bir mülakata girmeleri gerekmekte.
(muaf tutulanlarla ilgili özel kurallara internetten ulaşabilirsiniz)
• İsteğe bağlı olduğu zamanlarda, seyahat eden kişiler üçüncü ülke prABD, Kanada ya da Meksika ya da ziyaret edilebilir diğer ülkelerde konsolosluk mesajları Üçüncü Ülke İşlemlerine bakmak isteyebilir. Bu işleme bakmak için Kanada ya da Meksika veya farklı ülkelerdeki Birleşik Devletler Konsolosluğundaki bildirilere bakabilirler.
• Konsolosluk mülakatlarıyla alakalı tarih ve saat hakkında bilgi almak için http://travel.state.gov/content/visas/en/general/wait-times.html/#sthash.lcaXI9Oz.MeJ0iFbd.dpuf sitesini kontrol edebilirsiniz.
• Dünya genelinde Birleşik Devletler Konsolosluk bildirileri için http://usembassy.state.gov.#sthash.lcaXI9Oz.MeJ0iFbd.dpuf linkini kullanabilirsiniz.
• Çeşitli ülkelere yapacağınız seyahatlarda guvenlik ve diplomasi ile ilgili konulardaki gelişmelere yabancı kalmayın.

Konsolosluk ve sınır kapılarında TCP ihtiyaridir. TCP işlemi yapmak uzun ve karışık bir süreç gerektirir bu yüzden bu işlemlerden önce nitelikli bir göçmenlik uzmanından yardım almanızı tavsiye ederiz.

Biz ofis olarak kendi başlarına TCP işlemlerini yapıp daha sonrasında ret yiyen ve gecikmeler yaşayan insanlarla karşılaştık. Eğer TCP işlemini Amerika dışında bir konsoloslukta yapıcaksanız güvenlik soruşturması / idari işlem uyarınca kendinizi tanıtmanız gerekiyor.

Sizin ve aileniz ile ilgili yaşanabilicek gecikmeler veya reddedilmeler de okul, program, ve iş alanlarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Firmamız olarak size şunu tavsiye ediyoruz “gitmeden önce öğrenin” Planladığınız seyahatinizde beklenmedik olaylarla karşılaşmayın. İdari işlemlerin nasıl yürüdüğü ile ilgili bilgi sahibi olmanız sizin için faydalı olucaktır bu şekilde kendinizi Amerikaya dönerken yetersiz hissetmeyeceksiniz.

Göçmenlik alanı hakkında uzmanlar olarak biz başvuru yapan kişilerin göçmenlik geçmişini ve statüsünü anlayıp ona vize başvurusu için uygun belgeleri tedarik edip ve ayrıca bu kişilere de her türlü vize hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. Ayrıca bu kişiler hakkında çok detaylı bir geçmiş taraması yapıyoruz ve bu kişilerin herhangi bir akrabasının kolluk kuvvetleriyle herhangi biri Amerikada veya Amerika dışında bir olay yaşadı mı diye kontrol ediyoruz.

Tekrar etmek gerekirse Amerika seyahatinize giderken sizin ve (ailenizin) sıkıntı yaşamaması için “gitmeden önce öğrenin”. Daha fazla bilgi almak için Nachman Phulwani Zimovcak (NPZ) Hukuk grubu olarak bizle kontak kurabilirsiniz.

info@visaserve.com
201-670-0006 (x107)

Archived Posts

2017
March
February
January
2016
December
November
October
September
August
July
June
May
April
March
February
January
2015
December
November
October
September
August
July
June
May
April
March
February
January
2014
December
H-1B SEASON IS UPON US . . . WILL THIS YEAR'S ECONOMY BRING A LOTTERY? PLANNING FOR THE H-1B VISA SEASON MAY BE THE KEY TO BEING ABLE TO CONTINUE YOUR WORK AUTHORIZED STATUS IN THE U.S.
THE NEW EXPRESS ENTRY SYSTEM EXPLAINED
"Know Before You Go": NPZ Law Group Helps Ease The Stress of Holiday Travel For Certain Foreign Nationals.
5 Cosas que se deben saber sobre cómo las acciones del Presidente Obama impactarán a Inmigrantes Indocumentados.
Acción Ejecutiva de Responsabilidad de Inmigración fue anunciada por el presidente Obama. ¿Es usted o alguien que usted conoce un Beneficiario? (Parte I)
Acción Ejecutiva de Responsabilidad de Inmigración fue anunciada por el presidente Obama. ¿Es usted o alguien que usted conoce un Beneficiario? (Parte II)
Acción Ejecutiva de Responsabilidad de Inmigración fue anunciada por el presidente Obama. ¿Es usted o alguien que usted conoce un Beneficiario? (Parte III)
Acción Ejecutiva de Responsabilidad de Inmigración fue anunciada por el presidente Obama. ¿Es usted o alguien que usted conoce un Beneficiario? (Parte IV)
Acción Ejecutiva de Responsabilidad de Inmigración fue anunciada por el presidente Obama. ¿Es usted o alguien que usted conoce un Beneficiario? (Parte V)
Acción Ejecutiva de Responsabilidad de Inmigración fue anunciada por el presidente Obama. ¿Es usted o alguien que usted conoce un Beneficiario? (Parte VI)
EL RECIENTE ANUNCIO DEL PRESIDENTE OBAMA SOBRE LA RESPONSABILIDAD INMIGRACIÓN PRESENTA MUCHOS BENEFICIOS PARA MUCHAS COMUNIDADES DE INMIGRANTES!
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part VI)
PRESIDENT OBAMA'S RECENT ANNOUNCEMENT ABOUT IMMIGRATION ACCOUNTABILITY PRESENTS MANY BENEFITS FOR MANY IMMIGRANT COMMUNITIES!
November
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part IV)
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part V)
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part I)
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part II)
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part III) Changes to Provisional Waivers and "Extreme Hardship Definition.
Immigration Accountability Executive Action Was Announced By President Obama. Are You or Someone You Know a Beneficiary? (Part IV)
5 Things to know about how President Obama's Actions Impacts Undocumented Immigrants.
Programa de Refugiados y de Admisión Condicional para menores de edad de El Salvador, Guatemala y Honduras con padres legalmente presentes en los Estados Unidos.
ÚLTIMAS NOTICIAS DE INMIGRACIÓN EN LOS ESTADOS UNIDOS: Reforma Integral de Inmigración.
USCIS Expands the Definition of "Mother" and "Parent" to Include Gestational Mothers Using Assisted Reproductive Technogy (ART)
U.S. IMMIGRATION NEWS FLASH: President Obama Announces Administrative Relief for Immigrants in the U.S.
In-Country Refugee/Parole Program for Minors in El Salvador, Guatemala, and Honduras With Parents Lawfully Present in the United States
October
September
August
July
June
May
April
March
February
January
2013
December
November
October
September
August
July
June
May
April
March
February
January


National in scope, the business immigration law firm of NPZ Law Group represents clients from throughout the United States and around world. Regionally, our attorneys remain committed to serving the immigration needs of businesses in the Tri-state area and the Hudson Valley, including residents of Ridgewood, Newark, and Jersey City, Burlington County, Bergen County, Camden County, Cumberland County, Essex County, Hudson County, Mercer County, Middlesex County, Monmouth County, Morris County, Passaic County, Salem County, Union County, northern New Jersey, southern New Jersey, central New Jersey, NJ; New York City, Rockland County, Orange County, Westchester County, Kings County, Sullivan County, Ulster County, New York, NY; Chicago, Illinois, IL; and Toronto and Montreal, Canada. Our nationwide practice focused on quality legal representation and personal service.© 2017 NPZ Law Group | Disclaimer
487 Goffle Road , Ridgewood, NJ 07450
| Phone: 866-599-3625

About | Attorneys | Types of Visas | Resources | Testimonials | Types of Immigration Law | Services

Law Firm Website Design by
Amicus Creative